Leczenie aparatami stałymi

Leczenie
aparatami stałymi

 


Leczenie aparatami stałymi przeprowadza się u dorosłych pacjentów oraz u dzieci w późniejszym wieku, po wyrżnięciu zębów stałych. Lekarz nakleja zamki na zęby wraz z innymi potrzebnymi elementami aparatu stałego. Pacjent zgłasza się na wizyty kontrolne podczas których wymieniane są łuki mocowane do zamków ligaturami elastycznymi .

 

 

 

Leczenie aparatami stałymi trwa od momentu jego założenia do zdjęcia, przeciętnie około 2-3 lat. Z tego powodu warto o tym pamiętać już w momencie zastanawiania się nad jego założeniem ponieważ aparatu nie zdejmujemy w trakcie jego noszenia nawet na bardzo specjalne okazje. Po okresie aktywnego leczenia następuje okres leczenia retencyjnego, polegającego na utrzymaniu wyniku leczenia pacjenta, gdzie pacjent zobowiązany jest do noszenia płytek retencyjnych.


Retencja jest bardzo ważną częścią leczenia i nie należy jej lekceważyć, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do nawrotu wady. Przedstawimy różne rodzaje zamków ortodontycznych stosowanych w naszym gabinecie:
  • zamki szafirowezamki szafirowe (niskoprofilowe: czyli są to zamki bardzo przylegające do powierzchni zębów, mało widoczne).
kontakt
Zarezerwuj wizytę telefonicznie
tel. 61 425 88 52
tel. 883 388 852
godziny
Godziny
otwarcia
Pn. -Śr. 10-19
Czw. 9-15
Pt. 9-19